تمیز کردن موکت با شامپو فرش چگونه است ؟

تمیز کردن موکت با شامپو فرش

تمیز کردن موکت با شامپو فرش چگونه است ؟ پروسه ی شستن موکت تفاوت چندانی با شستن فرش ندارد و معمولا از روش های مشابهی برای شستن فرش و موکت استفاده می گردد.شستن موکت نیز مانند شستن فرش یکی از دغدغه های اصلی افراد خانه دار به ویژه در ایام خانه تکانی یعنی اواخر اسفند و اوایل پاییز می باشد. پروسه ی شستن موکت تفاوت چندانی با شستن فرش ندارد و معمولا از روش های مشابهی برای شستن فرش و موکت استفاده می گردد.

مرتبط : نحوه ی شستن موکت کثیف در منزل

یکی از روش های رایج در این زمینه استفاده از شامپو فرش می باشد. با قالیشویی آذین همراه باشید تا در ادامه به مطالب بیشتری در ارتباط با شستن موکت با شامپو فرش بپردازیم:

نکات مهم در هنگام شستن موکت با شامپو فرش:

بهترین شیوه برای شستن موکت با شامپو فرش انحلال مقدار مناسبی از شامپو (طبق دستورالعمل) با آب و تمیز کردن سطح مورد نظر با اسفنج آغشته به چنین محلولی است.
• بهترین شیوه برای شستن موکت با شامپو فرش انحلال مقدار مناسبی از شامپو (طبق دستورالعمل) با آب و تمیز کردن سطح مورد نظر با اسفنج آغشته به چنین محلولی است. پس از انجام این کار بایستی با استفاده از یک دستمال نم دار سطح موکت را از شوینده و چرک های حل شده در آن پاک کرد.

• اگر تصمیم به شستن موکت با شامپو فرش می گیریم باید بدانیم که موکت ها از الیاف گوناگونی تولید می شوند، در نتیجه در هنگام انتخاب شامپو فرش باید شامپویی را انتخاب کرد که با الیاف موکت مورد نظر سازگاری داشته باشد و کمترین آسیب را به الیاف فرش وارد می کند. در هنگام انتخاب شامپو فرش بهتر است شامپویی را انتخاب کرد که کمترین میزان مواد شیمیایی در آن به کار رفته باشد. بهتر است که پیش از استفاده از شامپو دستورالعمل استفاده از آن را به خوبی مطالعه کرد تا آسیبی به رنگ و الیاف موکت وارد نشود.

مرتبط : نحوه شستن موکت چسبیده

• برخی از موکت ها دارای پرزهایی نرم و زیبا می باشند و در هنگام شستن آنها باید حساسیت بیشتری به خرج داد. به این منظور بهتر است که مقداری آب را با مقدار کافی از شامپو فرش مخلوط کرد و با ملایمت روی پرزهای موکت کشید.

تمیز کردن موکت با شامپو فرش

• معمولا توصیه می شود که موکت ها را سالی یک بار یا 18 ماه یک بار شست و شو دهید.

• درست است که شست و شوی موکت موجب طولانی تر شدن عمر موکت و کاهش بیماری های تنفسی و انواع آلرژی های ناشی از موکت آلوده می شود، اما هر شست و شویی نتیجه ی مطلوبی را در پی ندارد. استفاده ی بیش از حد از آب و شامپو فرش موجب پوسیدگی بافت موکت و از بین رفتن زود هنگام آن می شود استفاده ی افراطی از شامپو فرش نیاز به آبکشی بیشتری دارد و در نتیجه ممکن است برای از بین رفتن کف حاصل از شامپو نیاز به سه الی چهار بار آبکشی برای خارج کردن کف ناشی از شامپو احساس گردد.

• موکت هایی که در نقاط پرتردد منزل مانند ورودی درب آشپزخانه یا دستشویی قرار گرفته اند در معرض آلودگی بیشتری قرار دارند لذا به مراقبت بیشتری احتیاج دارند.

• استفاده از شامپو فرش به علت مواد شیمیایی تشکیل دهنده ی آن همواره توصیه نمی گردد، از این رو تهیه ی شامپو فرش به روش خانگی نیز راه حل مناسبی محسوب می شود. برای این منظور به دو فنجان آب گرم، دو قاشق چای خوری نمک، 15 قطره از یک روغن گیاهی دلخواه نیاز داریم.

ابتدا آب و سرکه را با یکدیگر مخلوط می کنیم و سپس نمک و روغن را به آن اضافه می کنیم و خوب بهم می زنیم تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. مواد حاصل را روی قسمت های آلوده ی فرش اسپری می کنیم و اجازه می دهیم مدتی روی سطح فرش بماند. سپس با یک پارچه ی تمیز پاک می کنیم.

با افتخار به اطلاع می‌رسانیم که اگر در محدوده منطقه مرزداران، شهرک غرب یا جیحون ساکن هستید، از خدمات سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب و سرویس قالیشویی جیحون ما می‌توانید بهره‌برداری کنید. تیم‌های متخصص ما با دانش فنی و تجربه، به شما خدمات شستشو و بهداشت قالی‌ها را ارائه می‌دهند.

با استفاده از روش‌های پیشرفته و مواد با کیفیت، قالی‌های شما تمیز و درخشان خواهند شد. تمرکز ما بر جزئیات و دقت در هر مرحله بهداشتی، قالی‌هایتان را در بهترین وضعیت ممکن قرار می‌دهد و زیبایی اصلی آنها را حفظ می‌کند.

با انتخاب هر یک از سرویس‌های سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب یا سرویس قالیشویی جیحون، می‌توانید به طور آسان از تمیزی و زیبایی قالی‌هایتان لذت ببرید و از آنها در محیطی پاک و جذاب بهره‌برداری کنید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button