نحوه ی شستن موکت کثیف در منزل | آذین | قالیشویی با مجوز اتحادیه در تهران تضمینی (قالیشویی آذین)

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
1318 بازدید

 

همواره شستن موکت کثیف از دغدغه های اصلی افراد خانه دار در امر تمیزی منزل بوده است.همواره شستشوی موکت کثیف از دغدغه های اصلی افراد خانه دار در امر تمیزی منزل بوده است. به خصوص در ایام نزدیک به عید نوروز که تب خانه تکانی در میان افراد شدت می گیرد.

موکت هایی که نزدیک به درب حمام یا دستشویی و یا ورودی درب منزل می باشند، به دلیل رفت و آمد بسیار بیشتر در معرض آلودگی قرار می گیرند. در نتیجه مرتب به شستشو نیاز پیدا می کنند.

همچنین برخی از موکت ها که به کف زمین چسبیده هستند و امکان جدا شدن از زمین را ندارند، حتما بایستی در منزل شسته شوند. از این رو بد نیست که افراد با نحوه ی شستن موکت کثیف در منزل آشنایی داشته باشد. در ادامه با قالیشویی آذین همراه باشید تا بیشتر به این موضوع بپردازیم:

مرتبط : نحوه شستن موکت چسبیده

روش های شستن موکت کثیف در منزل:

یکی از شیوه های شستشوی موکت در منزل استفاده از بخار شور می باشد.

• روش استفاده از سرکه و نمک:
برای این کار ابتدا سرکه و نمک را با یکدیگر ترکیب می کنیم تا به شکل خمیر رقیقی در بیاید، سپس آن را روی قسمتی از موکت که لکه دار شده است، بریزید و اجازه دهید تا موکت ماده را به خود جذب کند. پس از گذشت چند دقیقه آن ناحیه را با یک دستمال تمیز شستشو دهید و سپس خشک کنید.

 

شستن موکت کثیف

• روش استفاده از سرکه وجوش شیرین:
برای این کار کافی است ابتدا مقداری جوش شیرین را روی سطح مورد نظر ریخته و سپس سرکه را روی جوش شیرین بریزید و با یک دستمال تمیز قسمت مورد نظر را شستشو دهید. همچنین برای از بین بردن میکروب ها می توانید از جوش شیرین به تنهایی استفاده کنید؛ به این صورت که جوش شیرین را روی سطح مورد نظر ریخته و پس از مدتی آن را جاروبرقی بکشید تا میکروب های سطح را از بین ببرد.

مرتبط : آیا شستن موکت با شامپو فرش امکان پذیر است؟ 

• روش استفاده از زمین شوی:
برای این کار ابتدا باید ترکیب گفته شده را تهیه کنید. ترکیب مورد نظر شامل دو پیمانه جوش شیرین و یک تکه صابون و ده قطره اسانس لیمو معطر، می باشد. مواد گفته شده را پس از ترکیب با هم روی سطح موکت کثیف بریزید . پس از گذشت مدتی مقداری آب گرم و سرکه ی سفید را با یکدیگر ترکیب کرده و روی سطح مورد نظر بریزید و با یک اسفنج به آرامی شستشو دهید تا موکت تمیز شود. مراقب باشید که سطح را زیاد نشویید تا باعث از بین رفتن رنگ موکت نشود. در ادامه پس از شستشو آن ناحیه را خشک کرده و جارو بکشید.

• روش استفاده از شامپو فرش:
با توجه به جنس موکتی که دارید، باید شامپو فرش مناسبی را تهیه کنید. البته توجه کنید شامپو فرش های بدون جوهر نمک که اسید کمتری دارند، آسیب کمتری را به موکت وارد می کنند و مناسب تر می باشند. سپس با استفاده از یک برس قالیشویی مناسب که بافت نرمی دارد موکت را شامپو کشیده و آنگاه با آب ولرم شستشو دهید.

• روش شستشوی موکت با بخار شور:
آخرین روشی که برای شستن موکت کثیف در منزل مطرح می کنیم شستشوی موکت با بخارشور است که در صورتی که این دستگاه را در خانه داشته باشید به سادگی می توانید موکت خود را تمیز کنید. البته توجه داشته باشد که پس از استفاده حتما موکت را خشک کنید.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *