اهمیت شستشوی فرش ماشینی ایرانی و خارجی

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
583 بازدید

از دیرباز تاکنون فرش تحت عنوان یک کالای ارزنده و نفیس به فرهنگ مشرق زمین تعلق خاطر دارد. با این حال، وجه تمایز و زیبایی فرش همواره باعث تمایل افراد از جای و گوشه جهان نسبت به استفاده از این نوع کفپوش بوده است. بنابراین، در حال حاضر چندان شگفت آور نیست که شاهد گستره استفاده از این نوع کفپوش در سراسر دنیا باشیم. این موضوع یکی از دلایل افزایش تولید فرش به شمار می‌رود. حال، مسئله مطرح در این حوزه شستشوی فرش ماشینی ایرانی و خارجی می‌باشد.

امروز بی شمار کشور در زمینه تولید فرش، این کفپوش خواستنی فعال هستند. با این وجود، تنها برخی از کشورهای مهم همانند ترکیه، پاکستان، چین، لهستان و هندوستان به عنوان مهم‌ترین تولیدکننده‌های فرش فعالیت دارند. گستره تولید فرش از سوی کشورهای نامبرده شده آنچنان بالا بوده که صادرات این کالا به سایر کشورها من جمله ایران اجتناب ناپذیر است.
بنابراین، مشاهده استفاده از انواع تخته فرش وارداتی در اجناس مختلف تعجب آور نیست.

آیا طرز شستشوی فرش ماشینی ایرانی و خارجی متفاوت است؟

به طور کلی، فرش از انواع متعددی برخوردار است. اما، مهم‌ترین نوع دسته بندی فرش به نوع دستباف، ماشینی، ایرانی و خارجی خلاصه می‌گردد.
به رغم آنکه فرش از انواع خاصی برخوردار بوده، ولیکن، آلوده شدن این نوع کفپوش به دلیل ماهیت آن تقریباً غیر قابل انکار است. به طور عمده، فرش در معرض بسیاری از انواع آلاینده‌ قرار دارد. فرش به عنوان کفپوش مدام پا خورده و در اثر بی احتیاطی بزرگسالان، کودکان و حتی حیوانات خانگی آلوده و لک می‌شود. به همین علت، فرش هر چند وقت یکبار حتماً شستشو شود.

قالیشویی آذین

در این میان، شستشوی فرش بنا بر نوع آن ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، طرز شستشوی فرش ایرانی با خارجی و نحوه شستشوی فرش دستباف با ماشینی از زمین تا آسمان فرق دارد. احتمالاً بنا بر علت فوق، بسیاری از افراد ریسک شستشوی فرش به شیوه سنتی را نمی‌پذیرند.

اما، پرسش اینجا مطرح می‌شود که چرا شستشوی فرش ماشینی ایرانی با خارجی متمایز است؟

فرش ماشینی ایرانی از الیاف، نخ و مواد مخصوص این مرز و بوم تشکیل شده است. با این حال، فرش خارجی از الیاف، نخ و مواد به خصوص کشور مختص خود بافته می‌شود. این در حالی است که فرش دارای انواع ابریشمی، پشمی، پلاستیکی، کرکی و… می‌باشد. بنابراین، شستشوی فرش ایرانی و خارجی بنا به نوع آن ملزوم به رعایت بسیاری از موارد اختصاصی است. رعایت این موضوع به خصوص در خدمات قالیشویی باعث شده تا به الیاف و تار و پود فرش ماشینی صدمه وارد نشود.

شستشوی فرش ماشینی ایرانی و خارجی را به خدمات قالیشویی بسپارید!

شستشوی فرش ایرانی و خارجی نیازمند دقت و شناخت کارشناسان خدمات قالیشویی است. اکثر کارشناسان خدمات قالیشویی سعی بر آن دارند تا با اشراف داشتن به نوع الیاف، نخ و مواد به کار رفته در فرش یا قالی ایرانی و خارجی کیفیت آن را سنجیده و با میزان مطلوب از مواد شوینده بی ضرر آن را شستشو بدهند.
شستشوی اصولی خدمات قالیشویی ستارخان در طول سالیان متمادی توانسته است رضایت کامل مشتریان را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *