بهترین لکه بر فرش کدام است ؟

بهترین لکه بر فرش

بهترین لکه بر فرش کدام است ؟ برای اینکه بدانید از چه روشی باید یک لکه فرش را از بین ببرید ، اولین چیزی که باید بدانیم این است که انواع لکه فرش کدام ها هستند ؟ لکه های مقاوم به قالیشویی را نمی توان به سادگی از بین برد.یکی از بدترین اتفاق ها که ممکن است برای فرش های نو رخ دهد لکه ها هستند. از بین بردن لکه ی روی فرش به دو عامل نوع لکه و زمان پاک کردن آن بستگی دارد. لکه ها می توانند به راحتی از بین بروند و یا فرد را دچار دردسر کنند.

همانطور که گفتیم، از بین بردن لکه های فرش و قالی در درجه ی اول به نوع لکه و سپس به جنس فرش برای انتخاب لکه بر مناسب و همچنین روش شست و شوی صحیح آن بستگی دارد. به عنوان مثال روش پاک کردن لکه خون با لکه ی ادرار متفاوت است. پس در قدم نخست باید نوع لکه را تشخیص داد و سپس شیوه ی صحیح پاک کردن آن را اتخاذ نمود. همین الان هم میتوانید با یک تماس با قالیشویی آذین همین امروز یک قرار ملاقات تنظیم کنیم.

 

در این مقاله به شناخت لکه های مقاوم به قالیشویی می پردازیم سپس چند راه حل ساده جهت از بین بردن لکه هایی که پاک کردن آن ها در مقایسه با سایر لکه ها دشوارتر است ارائه می کنیم:

آشنایی با انواع لکه فرش

انواع لکه های مقاوم به قالیشویی و روش های پاک کردن آنها ، یکی از لکه های مقاوم به قالیشویی لکه ی روغن است. برخی از انواع لکه ها به دلیل ویژگی های شیمیایی که دارند به سختی قابل پاک کردن هستند. به ویژه اگر مدت زمان طولانی روی فرش بمانند. برخی از این لکه ها عبارتند از:

بهترین لکه بر فرش

لکه ی ناشی از قطره ی آهن: برای از بین بردن این نوع لکه از آب لیموی تازه استفاده کنید و چند بار با پارچه ی تمیز روی آن را بمالید. در صورت از بین نرفتن کامل می توانید از لکه بر های شیمیایی نیز استفاده کنید.

لکه ی آب انار: این نوع از لکه ها به دلیل غلظتی که دارند باید سریعا پاک شوند. موثر ترین محلولی که می توان برای از بین بردن آنها به کار برد سرکه است. همچنین می توان از شامپو فرش نیز استفاده کرد.

لکه ی خون کهنه: استفاده از سرکه و محلول آب و نمک می تواند در از بین بردن این نوع لکه ها موثر باشد.

لکه ی کهنه ی ناشی از زنگ آهن: ابتدا به کمک کاردک زنگ زدگی را از روی بافت فرش بر دارید سپس به کمک مایع ظرف شویی و یک اسفنج تمیز چند بار آن را شست و شو دهید. در صورت پاک نشدن کامل لکه یک قاشق غذاخوری آمونیاک را با دو فنجان آب گرم مخلوط کنید و چند دقیقه روی فرش بمالید.

لکه ی روغن: از جمله مهم ترین لکه های مقاوم به قالیشویی است. برای این کار ابتدا با یک پارچه یا کاردک روغن روی فرش را بگیرید. سپس از نشاسته ی ذرت یا جوش شیرین که جذب کننده ی چربی هستند استفاده کنید.

مواد شوینده ای که برای از بین بردن لکه های مقاوم به قالیشویی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار قوی هستند، از این رو استفاده ی زیاد از آنها ممکن است موجب آسیب جدی به بافت و الیاف فرش شود. برای از بین بردن این لکه ها توصیه می کنیم که به صورت تدریجی از این مواد استفاده کنید.در این صورت مشاهده می کنید که در هر بار شست و شو لکه ی مورد نظر کمرنگ تر شده است.اگر هم لکه فرش به سادگی پاک نشد قبل از هر اقدامی با قالیشویی آذین تماس بگیرید.

با خرسندی اعلام می‌کنیم که در صورت اقامت در محدوده منطقه مرزداران، شهرک غرب یا جیحون، می‌توانید از خدمات متمایز سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب و سرویس قالیشویی جیحون ما بهره‌برداری کنید. تیم‌های ما با تجربه و تخصص، به تمیزی و بهداشت کامل قالی‌ها پرداخته و به ارائه خدمات با کیفیت متعهد هستند.

از شستشو و جاروب‌کشی تا رفع لکه‌ها و بوهای ناخوشایند، مراحل بهداشتی قالی‌ها توسط تیم‌های ما به دقت و حساسیت انجام می‌شود. با استفاده از مواد مخصوص و روش‌های حرفه‌ای، قالی‌های شما به شکوه و درخشندگی خود بازمی‌گردند.

با انتخاب هر یک از سرویس‌های سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب یا سرویس قالیشویی جیحون، شما می‌توانید به آسانی از قالی‌هایتان لذت ببرید و از زیبایی و شکوه این آثار هنری در خانه‌تان لذت برده و از آنها بهره‌برداری کنید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button