water-logo

چگونه فرش را براق کنیم؟

چگونه فرش را براق کنیم

چگونه فرش را براق کنیم ؟ : برق انداختن فرش به اين معني است كه فرش ها چنان تميز شوند كه مانند روز اولشان به نظر برسند.برق انداختن فرش اصطلاحي عاميانه است كه به منظور تميز كردن فرش به كار مي رود. برق در اينجا به معناي درخشندگي می باشد به گونه اي كه چشم به آن خيره شود.

در نتيجه برق انداختن فرش به اين معني است كه فرش ها چنان تميز شوند كه مانند روز اولشان به نظر برسند. روش های خانگی بسیاری برای این منظور وجود دارد. موادی که برای این کار در نظر گرفته می شوند اغلب در دسترس و ارزان قیمت می باشند و صاحب خانه را دچار دردسر نمی کنند و در عین حال اثر بخشی خوبی دارند. در ادامه با قالیشویی آذین همراه باشید تا به ذكر نكات بيشتري در ارتباط با موضوع برق انداختن فرش بپردازیم:

مزتبط : شیوه ی ضد عفونی کردن فرش در قالیشویی

نكات ساده در ارتباط با برق انداختن فرش:

برای برق انداختن فرش در صورتي كه پس از شستن فرش با شامپو فرش به نتیجه دلخواهتان نرسیدید، مقداری نشاسته ذرت را با نمک مخلوط کرده و ترکیب حاصل را روی فرش بمالید.

• استفاده از جاروبرقي:
شايد تعجب آور باشد اما جاروكشيدن مداوم فرش ها يكي از راهكارهاي ساده و مهم براي برق انداختن فرش مي باشد. جاروبرقي به دليل قدرت مكش بالايي كه دارد قادر است تمام گرد و خاك و آلودگي را از روي فرش جذب كند و در نتيجه فرش آلوده و كدر به نظر نمي رسد.

• استفاده از شامپو فرش:
استفاده از شامپو فرش باید با اصول خاصی در نظر گرفته شود در غیر این صورت نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت. برای این کار از یک برند خوب شامپو فرش و یک عدد شامپوی تخم مرغی و مقداری آب بهره می گیریم. پس از ترکیب این سه مورد، با استفاده از یک اسفنج یا برس روی همه ی قسمت های موجود بر سطح فرش می کشیم. در نهایت با کمک یک پارچه ی تمیز و خشک روی سطح فرش را پاک می کنیم تا نتیجه ی کار بهتر دیده شود.

 

چگونه فرش را براق کنیم

• استفاده از نشاسته ذرت:
در صورتي كه پس از شستن فرش با شامپو فرش به نتیجه دلخواهتان نرسیدید، مقداری نشاسته ذرت را با نمک مخلوط کرده و ترکیب حاصل را روی فرش بمالید. پس از گذشت یک ساعت مواد حاصل را با جاروبرقی پاک کنید.

روش دیگری نیز وجود دارد که با استفاده از نشاسته ذرت و جوش شیرین می توانید همین پروسه را برای برق انداختن فرش پیاده کنید. روش آخر نیز به این صورت است که ابتدا با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز ترکیبی از آب و سرکه را به آرامی روی فرش بکشید تا کمی مرطوب شود، سپس مقداری نشاسته ذرت و جوش شیرین را روی آن بریزید و با برس مخصوص پاک کنید. پس از گذشت یک ساعت روی فرش را جاروبرقی کشیده و به وسیله ی یک پارچه خیس پاک نمایید.

• استفاده از بخار شور:
استفاده از بخار شور یکی از روش های بسیار موثر و ساده در برق انداختن فرش می باشد. به کمک این دستگاه می توانید تمامی سطوح فرش را از هر گونه آلودگی پاک کنید. برای این کار ابتدا سطح فرش را از هر گونه گرد و غبار و آلودگی پاک کنید. سپس به کمک بخار شور چندین بار روی سطح فرش بکشید و در نتیجه هر گونه لکه و آلودگی ها را از روی آن پاک نمایید.

اگر در محدوده منطقه مرزداران، شهرک غرب یا جیحون ساکن هستید، از خدمات سه سرویس متمایز قالیشویی مرزداران، قالیشویی شهرک غرب و قالیشویی جیحون ما بهره‌برداری نمایید. تیم‌های ما با تجربه و تخصص در زمینه شستشو و بهداشت قالی‌ها، در خدمت شما هستند.

ما با تمرکز بر به‌روزترین تکنولوژی‌ها و دانش روز، به شما خدماتی کیفی و حرفه‌ای در زمینه قالیشویی ارائه می‌دهیم. از شستشوی ملایم تا روش‌های پیچیده‌تر، تمامی مراحل بهداشت و شستشو با دقت و دانش انجام می‌شود تا قالی‌های شما به حالت اصلی خود بازگردند.

با انتخاب هر یک از سرویس‌های قالیشویی مرزداران، قالیشویی شهرک غرب یا قالیشویی جیحون، شما می‌توانید از تمیزی و زیبایی قالی‌هایتان لذت ببرید و از داشتن قالی‌هایی که همچنان درخشان و زیبا مانده‌اند، خرسند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

Call Now Button