بهترین روش برای تمیز کردن فرش چیست؟

بهترین روش برای تمیز کردن فرش

بهترین روش برای تمیز کردن فرش چیست؟ : بسته به نوع فرش، میزان کثیفی و ابزاری که در اختیار دارید روش های مختلفی برای تمیز کردن فرش وجود دارد. در اینجا چند نکته کلی برای شستشوی فرش آورده شده است:

به طور مرتب جاروبرقی بکشید تا گرد و غبار و آلودگی پاک شود. از پیوست ها و تنظیمات مناسب برای جاروبرقی خود استفاده کنید و هر قسمت را به آرامی و به طور کامل پاک کنید. شما همچنین می توانید از یک غلتک پرزدار، یک اسکاج یا یک چنگک فرش برای از بین بردن موهای و خرده های حیوانات خانگی استفاده کنید.

روی فرش، جوش شیرین بپاشید تا تازه و خوشبو شود. اجازه دهید حداقل 15 دقیقه بماند، سپس آن را با جاروبرقی بکشید.

لکه ها را در اسرع وقت با آب و سرکه، نمک یا محلول تمیزکننده پاک کنید. لکه را با یک دستمال کاغذی یا پارچه سفید پاک کنید، سپس از ماده پاک کننده استفاده کنید. با آب بشویید و دوباره لکه بزنید تا لکه از بین برود.مطلب مرتبط : قالیشویی در شهرک غرب | ☎️ 22000422 ☎️

فرش را هر شش ماه یا در صورت نیاز بیشتر با بخار تمیز کنید. از آب گرم و محلول تمیز کننده استفاده کنید و دستورالعمل های بخارشوی خود را دنبال کنید. فرش را با سرکه بشویید تا باقیمانده آن از بین برود و بگذارید کاملا خشک شود. برای تسریع در خشک شدن از یک پنکه یا پنجره های باز استفاده کنید.

چگونه لکه های حیوان خانگی را از روی فرش پاک کنم؟

برای از بین بردن لکه حیوانات خانگی از روی فرش، بسته به نوع و میزان لکه می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. می توانید محلولی از سرکه سفید و آب ولرم را مخلوط کرده و روی لکه اسپری کنید تا پاک شود. همچنین می‌توانید از یک جاروبرقی مرطوب برای ریختن آب تمیز به داخل فرش استفاده کنید و آب کثیف را با جاروبرقی خارج کنید، سپس از یک خنثی‌کننده بوی حیوان خانگی استفاده کنید.

گزینه دیگر این است که مایع ظرفشویی را با آب ولرم مخلوط کنید و لکه را با پارچه یا برس پاک کنید. برای اثاثه یا لوازم داخلی، باید از خیس شدن بیش از حد خودداری کنید و مواد جامد یا مایعات را با چاقو، کاردک یا دستمال کاغذی بردارید. همچنین می توانید یک محلول خانگی از پراکسید هیدروژن، صابون ظرفشویی و آب درست کنید و روی لکه اسپری کنید، سپس اجازه دهید 20 دقیقه بماند.مطلب مرتبط : قالیشویی جیحون 💦 | ☎️ 66505422 ☎️ | آذین

بهترین راه برای تمیز کردن موهای حیوانات خانگی از فرش چیست؟

بهترین روش برای تمیز کردن موهای حیوانات خانگی از روی فرش به نوع فرش، مقدار مو و ابزاری که در اختیار دارید بستگی دارد. با این حال، برخی از روش های رایج عبارتند از:

استفاده از جاروبرقی با مکش قوی و اتصال موی حیوانات خانگی. این کار می تواند بیشتر موها را از روی سطح و الیاف فرش کند. همچنین می توانید قبل از جاروبرقی روی فرش، جوش شیرین بپاشید یا نرم کننده پارچه رقیق شده را اسپری کنید تا موها شل شده و فرش خوشبو شود.

برای ایجاد الکتریسیته ساکن و جذب مو از یک دستکش لاستیکی، یک اسکاج یا یک غلتک پرزدار استفاده کنید. می توانید با این ابزار فرش را مالش دهید یا خراش دهید و موها را با دست جمع کنید. همچنین می توانید دستکش یا اسکاج را مرطوب کنید تا موها بهتر بچسبند.

با استفاده از یک اسفنج مرطوب، پارچه یا موبر فرش را پاک کنید و موها را به صورت دسته جمع کنید. سپس می توانید توده ها را با دست بردارید یا از جاروبرقی برای مکیدن آنها استفاده کنید.مطلب مرتبط : قالیشویی مرزداران ☎️ 44431314 ☎️

با استفاده از یک برس موی سفت یا برس مو فرش را در یک جهت برس بکشید و موها را بیرون بکشید. سپس می توانید موها را دور بریزید یا از جاروبرقی برای بلند کردن آنها استفاده کنید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button