نکات مهم قالیشویی در زمان کرونا |

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
235 بازدید

بسیاری از افراد به خاطر وسواس های ناشی از این بیماری از مراجعه به قالی شویی در زمان کرونا چشم پوشی می کنند اما با در نظر گرفتن یک سری نکات مهم می توان با خیال راحت به بهداشت فرش های منزل نیز رسیدگی کرد.

مهم ترین روش مبارزه با ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی است. یکی از راه‌ های اصلی انتقال ویروس کرونا تماس با سطوح و اشیا آلوده مانند دستگیره درب وسایل نقلیه عمومی، استفاده از عابر بانک ها و … است. از این رو توصیه می شود که مردم در هنگام تماس با چنین سطوحی حتما از دستکش یک بار مصرف استفاده نمایند و یا اینکه پس از اتمام کارشان حتما دست‌های خود را با آب و صابون شسته و یا از ژل های ضد عفونی کننده ی الکلی استفاده نمایند. یکی از مهم ترین شیوه های رعایت نظافت فردی شستشوی فرش و تمیز کردن مبلمان منزل است که تاثیر فراوانی در پاکیزگی و زیبایی داخلی منزل دارد.

بیشتر بخوانید : مزایا و معایب شستن فرش در فصل پاییز

در ماه های آخر سال 1398 با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور و سرعت انتقال بالای آن ، اکثر مردم به ناچار در خانه ها ماندگار شده‌اند و ارتباط با محیط بیرون از منزل را برای انجام سایر امور غیر ضروری متوقف کرده اند. احتمالا شما نیز شنیده اید که کرونا یک ویروس با قابلیت انتقال بسیار سریع است که فقط در 20% از افراد مبتلا علائم خود را نشان می‌دهد. از دیگر علائم ویروس کرونا انتقال آن در فاصله ی کمتر از 1.5 متر و از طریق افراد ناقلی است که علائم خاصی ندارند.

از نظر علمی ثابت شده است که هنگام لمس اجسام توسط افراد مبتلا به ویروس کرونا، این ویروس به مدت چهل و هشت ساعت به شکل فعال بر روی اجسام لمس شده باقی می‌ماند. از این رو همواره راه هایی برای پیشگیری از ابتلا سایر افراد مانند استفاده از دستکش و ماسک و مواد ضد عفونی کننده ، شستشوی لباس ها ، پاک کردن اجسام با استفاده از مواد الکلی ضد عفونی کننده و … پیشنهاد می‌شود. با توجه به اینکه فرش مستقیما با پای افراد در تماس است، نظافت و پاکیزگی فرش های منزل اهمیت دو چندانی پیدا می کند. بسیاری از افراد به خاطر وسواس های ناشی از این بیماری از مراجعه به قالی شویی در زمان کرونا چشم پوشی می کنند اما با در نظر گرفتن یک سری نکات مهم می توان با خیال راحت به بهداشت فرش های منزل نیز رسیدگی کرد. در ادامه به این نکات می پردازیم.

قالیشویی در زمان کرونا

رعایت نکات مهم بهداشتی هنگام انتخاب قالی شویی در زمان کرونا:

 

اینکه تمامی این اقدامات در مقابل چشمان مشتری صورت گیرد می تواند در اعتماد سازی بیشتر به قالیشویی در زمان کرونا تاثیر گذار باشد.
کارگران قالیشویی در زمان کرونا هنگام ورود به منزل شما حتما بایستی از دستکش، کاور کفش و اسپری ضد عفونی کننده استفاده کنند تا به صورت کاملا استریلیزه شده و برای بردن قالی های شما به قالی شویی مشکلی نداشته باشند.

همچنین برای اطمینان خاطر اهالی منزل باید اسپری ضد عفونی کننده را با خود به داخل خانه آورده و در صورت لزوم برای دریافت مبلغ بیعانه یا در هنگام تحویل فرش های شسته شده جهت پرداخت کل دستمزد، دستگاه کارت خوان را به صورت کامل ضد عفونی کنند. اینکه تمامی این اقدامات در مقابل چشمان مشتری صورت گیرد می تواند در اعتماد سازی بیشتر به قالی شویی در زمان کرونا تاثیر گذار باشد. همچنین همه ی مراحل شست و شو و خشک کردن فرش ها باید طبق پروتکل های بهداشتی و با وجدان کاری صورت بگیرد.

برچسب‌ها:,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.