کدام قالیشویی بهتر است ؟

کدام قالیشویی بهتر است

اشتراک این پست :

کدام قالیشویی بهتر است ؟ : در مراکز قالیشویی معتبر کارگران با تجربه و آموزش دیده ای وجود دارند که انواع مختلف فرش را به شیوه ای ویژه و با مواد شوینده ی متناسب با نوع فرش می شویند.در این مطلب می خواهیم به توصیه های لازم در جهت سپردن فرش به قالیشویی قبل و بعد از مراجعه بپردازیم.

یک ضرب المثل معروف وجود دارد که می گوید همواره کار را به کاردان بسپارید! پس این می تواند دلیلی باشد که برای شستشوی فرش های منزلمان به قالیشویی هایی که مراکزی تخصصی در زمینه ی شست و شوی فرش ها هستند، مراجعه کنیم.

اهالی منزل امکانات و اطلاعات مناسبی درباره ی نحوه ی صحیح شست و شوی فرش ندارند و ممکن است به فرش ها آسیب های جبران ناپذیری وارد کنند. در حالی که در مراکز قالیشویی معتبر کارگران با تجربه و آموزش دیده ای وجود دارند که انواع مختلف فرش را به شیوه ای ویژه و با مواد شوینده ی متناسب با نوع فرش می شویند. در نتیجه سالم ماندن فرش ها در حین شست و شو تضمین می شود.

توصیه های لازم قبل و بعد از قالیشویی

پیش از مراجعه به مراکز قالیشویی یا شستن فرش ها در منزل حتما آن ها را جارو بکشید تا ذرات ریز گرد و خاک موجود بر روی فرش پاک شود.میتوانید همین الان با قالیشویی آذین تماس بگیرید و استعلام قیمت کنید.

کدام قالیشویی بهتر است

چنانچه قصد دارید فرش خود را در منزل بشویید پیشنهاد می کنیم نهایتا دو مرتبه در سال از شامپو فرش استفاده کنید. از آنجایی که شست و شوی فرش با شامپو فرش بدون آبکشی است، اگر از این روش بیش از حد استفاده کنید، پس از مدتی شاهد چرک مردگی فرش خواهید بود. اگر هم فرش های خود را به مراکز قالیشویی می سپارید بهتر است که برای فرش های ماشینی سالی یک بار و برای فرش های دستباف هر دو یا سه سال یک بار به این مراکز مراجعه کنید.

رطوبت از جمله عوامل اصلی تهدید کننده ی سلامت فرش است. چنانچه فرش مرطوب باشد زمینه برای ایجاد کپک و قارچ فراهم می شود و محیط مناسبی برای نفوذ حشرات موذی و تخم گذاری آن ها به وجود می آید.

پیش از مراجعه به مراکز قالیشویی یا شستن فرش ها در منزل حتما آن ها را جارو بکشید تا ذرات ریز گرد و خاک موجود بر روی فرش پاک شود. اگر در زمان شست و شو گرد و خاک در میان الیاف وجود داشته باشد، موجب زرد شدن فرش پس از شست و شو خواهد شد !

توصیه می شود که پس از شستن فرش ها به هیچ وجه آنها را در مقابل نور خورشید قرار ندهید زیرا باعث بور شدن الیاف فرش می شود. بهترین راه برای خشک کردن فرش قرار دادن آن بر روی یک سطح وسیع و در معرض جریان هوا است.

بعد از خشک شدن فرش و پهن کردن آن در خانه ریشه های فرش را برای محافظت در زیر فرش پخش نکنید زیرا این کار پس از مدتی باعث پاره شدن ریشه ها می شود. در عوض می توانید از روکش های مناسب این کار استفاده کنید که ریشه ی فرش را به صورت مرتب حفظ می کند.

توجه داشته باشید که استفاده از نوار چسب پهن روکش به حساب نمی آید چرا که در هنگام جدا کردن آن باعث کشیده شدن ریشه های فرش می شود. در صورتی که رفت و آمد روی فرش زیاد است و محافظت از ریشه ها برای شما اهمیت دارد، می توانید ریشه ها را لیفه دوزی کنید.

با افتخار به اطلاع می‌رسانیم که اگر در محدوده منطقه مرزداران، شهرک غرب یا جیحون ساکن هستید، می‌توانید از خدمات سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب و سرویس قالیشویی جیحون ما بهره‌برداری نمایید. تیم‌های ما با تجربه و تخصص خود، به تمیزی و بهداشت قالی‌ها اهمیت می‌دهند.

با بهره‌گیری از بهترین تجهیزات و روش‌های پیشرفته، قالی‌های شما تحت مراقبت و شستشو قرار می‌گیرند. از شستشوی دقیق تا جلوگیری از کاهش کیفیت و جلوه قالی، همه مراحل بهداشتی با دقت و حرفه‌ای انجام می‌شود.

با انتخاب هر یک از سرویس‌های سرویس قالیشویی مرزداران، سرویس قالیشویی شهرک غرب یا سرویس قالیشویی جیحون، شما به طور آسان می‌توانید از تمیزی و شکوه قالی‌هایتان لذت ببرید و از ارزش و زیبایی این آثار هنری در خانه‌تان بهره‌برداری کنید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button