نکات مهم خانه تکانی در فصل پاییز |

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
83 بازدید

خانه تکانی در فصل پاییز می تواند شامل اقدامات مختلفی مانند شست و شوی درب و پنجره ها، سامان دهی کمد ها و استفاده از وسایل گرمایشی باشد.

تابستان جزو فصولی است که در همه ی مدت شبانه روز، فضای خانه بوسیله ی وسایل خنک کننده مثل کولر، چیلر و … و یا باز بودن درب و پنجره ها همواره خنک و دلپذیر می باشد. این در حالی است که با فرا رسیدن فصل پاییز، پنجره ها بسته شده و نیاز به تامین منابع گرم کننده احساس می شود. از این رو با سرد شدن هوا فرصتی ایجاد می شود که میکروب ها و سایر عوامل بیماری زا که در فصل تابستان به محیط زندگی ما نفوذ کرده بودند رشد و گسترش پیدا کنند و سلامت افراد خانه را تهدید نمایند. از طرفی پاییز برای بسیاری از افراد دومین نوبت خانه تکانی در سال محسوب می شود و وسایل و پوشاک گرم جایگزین لباس های نیمه ی اول سال می شوند. با ما همراه باشید تا در ادامه ی این مطلب به ذکر نکاتی مختصر در ارتباط با خانه تکانی در فصل پاییز بپردازیم:

چند نکته ی کاربردی در ارتباط با خانه تکانی در فصل پاییز:

یکی دیگر از کارهای مهمی که در هنگام خانه تکانی در فصل پاییز انجام می شود شست و شوی رختخواب و ملافه ها است.

• اولین اقدامی که با شروع فصل پاییز باید به آن توجه کنید بستن دریچه ی کولر هاست. علاوه بر آن بستن درزها نیز می تواند یک پیشنهاد خوب برای جلوگیری از نفوذ سرما به داخل خانه باشد.

• چنانچه در خانه های حیاط دار زندگی می کنید حتما از سالم بودن لوله ها اطمینان حاصل کنید. بیشترین میزان ترکیدگی لوله در فصل های سرد سال اتفاق می افتد، از این رو چک کردن نشتی و پوسیدگی لوله ها یک اقدام ضروری به حساب می آید.

• از آنجایی که شرایط آب و هوایی در فصل پاییز قابل پیش بینی نیست، بهتر است در حین خانه تکانی در فصل پاییز شوفاژها و سیستم گرمایی منزل نیز کم کم آماده نگه داشته شود تا در صورت سرد شدن ناگهانی هوا غافلگیر نشوید.

تمیز کردن خانه در فصل پاییز

• یکی دیگر از کارهای مهمی که در هنگام خانه تکانی در فصل پاییز انجام می شود سازمان دهی کمدهای موجود در هر اتاق است. لباس های تابستانی کم کم جمع آوری می شوند و جای خود را به لباس های مناسب فصل سرما می دهند. همچنین توصیه می شود که رختخواب و ملافه هایی که مدت ها در کمد نگه داشته می شدند شسته شوند و به مدت چند ساعت در معرض نور خورشید قرار بگیرند.

• یکی از نکات مهمی که در پاکیزگی محیط زندگی افراد اهمیت دارد شست و شوی فرش ها است. معمولا بهترین زمان برای رسیدگی به شست و شوی فرش های منزل هر 6 ماه یک بار می باشد. بنابراین با شروع فصل بهار و پاییز می توانید به روش های مختلفی مانند استفاده از شامپو فرش یا مراجعه به مراکز قالی شویی نسبت به شستن فرش های منزل خود اقدام کنید.

• مقابله با حشرات موذی همواره یکی از دغدغه های مهم در پاکیزگی هر خانه ای می باشد. بد نیست در هنگام خانه تکانی در فصل پاییز با جابه جایی اسباب و وسایل و همچنین استفاده از مواد شوینده و سموم اثرات حضور این عوامل را به حداقل برسانیم و از تکثیر قابل توجه آنها در فصل بهار جلوگیری نماییم.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.