قبل از سمپاشی ساختمان یا رستوران چه کار کنیم؟

قبل از سمپاشی ساختمان یا رستوران چه کار کنیم؟

قبل از سمپاشی ساختمان یا رستوران چه کار کنیم؟ : موقعیت‌های کمی در زندگی به‌اندازه یافتن هجوم آفات در خانه شما به‌اندازه خزیدن های آزاردهنده وجود دارد. این آفات نه تنها خزنده و منزجر کننده هستند، بلکه می توانند آسیب زیادی به مبلمان، لباس و سلامتی شما وارد کنندتوصیههمه ما می دانیم که سمپاشی ساختمان مهمترین راه کنترل جمعیت آفات می باشد ، اگر میخواهید راجع به این قضیه بیشتر بخوانید حتما مقاله سمپاشی ساختمان مهمترین راه کنترل جمعیت آفات را مطالعه کنید.

خوشبختانه، وقتی خانه‌هایمان مورد هجوم جوندگان یا حشرات قرار می‌گیرد، مجبور نیستیم در سکوت رنج ببریم، زیرا روش‌های کنترل آفات بی‌شماری برای انتخاب وجود دارد.سوال همیشگی اکثر مردم این است که هزینه سمپاشی منزل چقدر است ؟ این مقاله هم مطالب مفیدی را برای شما گرد آوری کرده است.

مرتبط : ویژگی یک شرکت سمپاشی برتر چیست ؟

اقدامات کنترل آفات طبیعی

همانطور که در بالا ذکر شد، روش‌های کنترل آفات زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما می‌توان آنها را به شش دسته تقسیم کرد: بهداشتی، بیولوژیکی، شیمیایی، فیزیکی، بخور، مه‌پاشی و عملیات حرارتی. هر روشی بسته به مقیاس آلودگی و همچنین نوع آفت می‌تواند آلودگی‌های آفات را با درجات اثربخشی متفاوتی برطرف کند.

روش های بهداشتی کنترل آفات

تمیز نگه داشتن خانه برای کاهش احتمال هجوم بسیار مهم است. (هزینه سمپاشی آپارتمان چقدر است؟) آفات به دنبال مکان هایی با منبع غذایی فراوان و همچنین محیط امنی هستند که در آن بتوانند تولید مثل کنند. نکات زیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که خانه شما برای خزنده ها و جوندگان خزنده غیرقابل پذیرش است.

تمام سطوح را بعد از صرف غذا تمیز کنید.

تمام ضایعات غذا، خرده ها، پوست و غیره را در سطل زباله قرار دهید، ترجیحاً در یک کیسه ساندویچ یا کاغذ بسته شود.
تمام ظروف، کارد و چنگال، ظروف، فنجان ها، لیوان ها، قابلمه ها و تابه ها را پس از اتمام پخت و پز/غذا خوردن بشویید.متاسفانه این مشکل بیشتر گریبانگیر رستوران ها می باشد که اگر رستوران دار هستید مقاله سمپاشی رستوران تهران را مطالعه کنید که پر است از مطالب مفید و کاربردی اگر هم که نه رستوران دار نیستید از این بخش بگذرید و به پاراگراف بعدی بروید.

میز کار، میز، کف و کمدها را تمیز و عاری از ضایعات مواد غذایی نگه دارید.یکی از مهم ترین جاهایی که خانواده های ایرانی را عصبانی کرده است سوسک های کابینت می باشد ! حتما با آن برخورد داشته اید که می توانید مقاله اهمیت سمپاشی سوسک کابینت را مطالعه کنید.

سمپاشی سوسک کابینت

یک برنامه منظم تمیز کردن ایجاد کنید و به آن پایبند باشید. فراموش نکنید که قسمت‌هایی را که دسترسی به آن‌ها سخت است، مانند پشت وسایل بزرگ آشپزخانه را حتما در برنامه تان قرار دهید.

مواد غذایی را در ظروف با مهر و موم محکم نگهداری کنید.
اطمینان حاصل کنید که تمام حمام های خانه شما تمیز نگه داشته می شوند.
دیوارهای داخلی و خارجی را از نظر سوراخ و شکاف بررسی کنید و هر چیزی را که پیدا کردید مهر و موم کنید.مخصوصا شکاف های بزرگ را که میتواند به ورود موش ها منجر شوند ! اگر موش در منزل دارید و قصد سمپاشی موش را دارید حتما صفحه هزینه سمپاشی موش را مطالعه کنید.

اگر بهداشت اولیه خانه نادیده گرفته شود، اثرات انواع دیگر کنترل آفات به طور باورنکردنی کوتاه خواهد بود زیرا آفات به زودی و به تعداد بیشتری بازمی گردند.البته وقتی از خانه صحبت می کنیم شاید بتوان از ساختمان های اداری هم نام برد ، سمپاشی ساختمان اداری هم یکی از سخت ترین چالش های کار سمپاشی می باشد چون اکثر آنان با متقاضی و مشتری به صورت چهره به چهره ارتباط دارند .پیشنهاد میکنیم اگر نیاز دارید مقاله سمپاشی ساختمان اداری هم مطالعه کنید.

اگرچه تمیز نگه داشتن خانه از بسیاری از آفات احتمالی جلوگیری می کند، اما برخی از آنها سرسخت تر هستند و در مقابل تمیزی شما فقط می خندند! اینجاست که قدرت سایر روش های کنترل آفات به کار می رود.

روش های بیولوژیکی کنترل آفات

روش‌های کنترل بیولوژیکی را می‌توان به‌عنوان راه‌حل‌های طبیعی دید، زیرا به استفاده از آفت‌کش‌ها یا سایر مواد شیمیایی متکی نیستند. اقدامات کنترل بیولوژیکی آفات از سلسله مراتب درون طبیعت بهره می برد. این می تواند به سادگی معرفی شکارچی طبیعی نوع خاصی از آفت به محیط شما باشد.

شکارچیان طبیعی

این روش کنترل آفات به هیچ وجه مدرن نیست. مردم از قرن چهارم قبل از میلاد از شکارچیان طبیعی برای کنترل جمعیت آفات استفاده می کردند. این واقعیت که هنوز در حال استفاده است نشان می دهد که این روش چقدر می تواند مؤثر باشد.

این تاکتیک بیشتر توسط باغبانانی که به دنبال کنترل جمعیت آفات بدون استفاده از مواد شیمیایی هستند، استفاده می شود. یکی از محبوب ترین کاربردهای این روش استفاده از کفشدوزک برای کنترل، یا حذف هجوم شته ها است. با این حال، معرفی تعداد زیادی از گونه های خارجی به یک منطقه می تواند تأثیر معکوس داشته باشد.

میکروارگانیسم ها

یکی دیگر از روش های رایج کنترل آفات طبیعی که توسط باغبانان استفاده می شود، استفاده از میکروارگانیسم های مفید روی گیاهان است. بر خلاف استفاده از شکارچیان طبیعی، استفاده از میکروارگانیسم ها برای کنترل آفات یک روش پیشگیرانه است. هنگامی که یک میکروارگانیسم مفید در یک رابطه همزیستی با یک گیاه باشد، با جلوگیری از آفات و از بین بردن باکتری ها و قارچ های مضر به طور فعال از گیاه محافظت می کند.

روشهای فیزیکی کنترل آفات

روش های فیزیکی کنترل آفات بر به دام انداختن، کشتن و حذف هر دو آفات حشرات و جوندگان متکی است. بسیاری از روش های ذکر شده در زیر در خانه و باغ شما کاربرد دارند، اما آنها بیشتر برای خانه ها و مزارع کوچک مناسب هستند.

سمپاشی ساختمان

از بین بردن مکان های پرورش

هنگامی که به دنبال مکانی برای هجوم می‌گردید، آفات ترجیح می‌دهند در مکانی مخفی شوند که غذا و یک مکان امن برای تولید مثل فراهم کند. حذف یک یا هر دو از این عوامل شانس شما را برای از بین بردن آفات بسیار افزایش می دهد.

بهترین راه برای خلاص شدن از شر مکان های تولید مثل در خانه، تمیز، خشک و گرم نگه داشتن خانه است. حفظ یک خانه بهداشتی و تمیز کردن منظم مناطق تاریک و مرطوب، گزینه های اسکان آفات در خانه شما را به شدت محدود می کند.

طی مشاهدات ما در حین بازرسی منازل دیده شده است که خیلی از خانواده ها از پشه رنج می برند که هم خطرناک هستند و هم منزجر کننده ! سمپاشی منازل برای پشه هم پر است از مطالب مفید و کاربردی که توصیه به مطالعه داریم .

طعمه سمی

استفاده از طعمه سمی یک روش محبوب و بسیار مؤثر برای کنترل آفات است و سموم مخصوص آفات زیادی برای انتخاب وجود دارد.
سم کنترل آفات به طور معمول در یکی از دو حالت وجود دارد. اولی به صورت گرانول و دومی ژل یا ژله است. صرف نظر از نوع، طعمه مسموم در مناطقی قرار می گیرد که علائم فعالیت آفت را نشان می دهد و یا مستقیما خورده می شود یا به لانه منتقل می شود.

نکته بسیار مهم : اگر کودکان خردسال یا حیوانات خانگی دارید، مطمئن شوید که آنها نمی توانند به جایی که سم در آن استفاده می شود دسترسی داشته باشند. برخی از سموم تجاری در صورت مصرف می توانند منجر به مشکلات جدی سلامتی شوند.

 

کشت تله

کشت تله ای روشی برای کنترل آفات است که شامل کاشت یک محصول فریبنده است که آفات بیشتر جذب آن می شوند. هدف اصلی این روش به دام انداختن آفات در مزرعه طعمه به منظور امحای آسانتر است.

با این حال، کشاورزان در مقیاس بزرگ متوجه شده اند که این روش ناکارآمد است زیرا آفات تمایل دارند به محصول اصلی بازگردند. به این ترتیب، اگر در مزارع کوچک یا به عنوان وسیله ای برای دور نگه داشتن آفات از باغ سبزیجات شخصی استفاده شود، کشت تله ممکن است کارآمدتر باشد.

تله ها

استفاده از تله های فیزیکی برای کنترل آفات احتمالاً قابل تشخیص ترین اقدامات کنترل آفات است. تله‌ها دارای پیچیدگی هستند (از کاغذ مگس ساده تا تله‌های طعمه‌دار پیچیده‌تر) و بیشتر برای مقابله با جوندگان، پرندگان، سایر حیوانات کوچک و حشرات استفاده می‌شوند.

مانند روش‌های ذکر شده قبلی، قرار دادن تله باید در مناطقی متمرکز شود که علائم فعالیت آفات نشان می‌دهند. یکی از معایب اصلی استفاده از تله ها این است که باید آنها را به طور منظم بررسی کنید تا هر موجودی که گرفتار شده است را از بین ببرید و همچنین تله های استفاده شده را جایگزین یا تنظیم مجدد کنید.

در آخر به یاد داشته باشید که برای انتخاب بهترین شرکت سمپاشی چه باید کرد ؟ آیا به هر شرکتی یا شخصی می توان تماس گرفت و از آنها استفاده کرد یا اینکه شرایط خاصی دارد که پیشنهاد می کنیم مقاله برای انتخاب بهترین شرکت سمپاشی چه باید کرد را مطالعه بفرمایید .

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button