چرا شستشوی فرش دستباف را به خدمات قالیشویی بسپاریم؟

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
575 بازدید

امروز فرش به عنوان نخستین المان در طراحی و دکوراسیون داخلی ایرانی به چشم خورده است. این عنصر چشم نواز آنچنان دارای اهمیت شمرده شده که کمتر واحد مسکونی از آن بی بهره است. در این میان، فرش دستباف در مقایسه با فرش ماشینی از لحاظ قیمت و کیفیت برتری دارد. به همین علت، اکثر افراد ترجیح داده‌اند که شستشوی فرش دستباف را به خدمات قالیشویی بسپارند.

حقیقت آن است که فرش، این کفپوش گران و وزین به دلیل ماهیتِ طراحی روی زمین افتاده و به طور روزمره، در معرض آلودگی ناشی از عوامل متعدد است. پا خوردن، مهم‌ترین عامل از دست رفتن خصوصیات ظاهری فرش به شمار می‌رود. اما، داشتن کودک و بعلاوه، حیوان خانگی خطر احتمالی لکه شدن فرش ماشینی و دستباف را دوچندان خواهد کرد.

همچنان برخی از افراد با جستجو در گوگل سعی بر لکه زدایی با استفاده از مواد ارگانیک و یا شیمیایی دارند. منتهی، حساسیت فرش دستباف بنا بر جنس و کیفیت آن بسیار بالاتر از فرش ماشینی است. شستشوی این نوع فرش از اصول و قواعد خاص برخوردار بوده که در صورت عدم رعایت احتمال تخریب آن افزایش می‌یابد.

غبار روبی اصولی از خدمات قالیشویی

غبار روبی اصولی، نخستین اصل رعایت شده در خدمات قالیشویی به شمار رفته است. همانطور که می‌دانید گرد و خاک از عناصر آلاینده فرش محسوب می‌گردند. ذرات ریز و ناچیز این دو عنصر با خانه کردن در لابلای پرزهای فرش ظاهر آن را از چشم می‌اندازند. با این حال، شستشوی خانگی گرد و غبار مغز فرش را از بین نخواهد برد. و غبار روبی غیر اصولی به گل شدن گرد و غبار لابلای فرش دامن خواهد زد.

این موضوع به از دست رفتن ویژگی‌های ظاهری فرش دستباف و همچنین، ارزش آن منجر می‌گردد.این در حالی است که خدمات قالیشویی امر غبار روبی را با استفاده از روش‌های مکانیزه به انجام می‌رساند. کارشناسان غبار روبی از طریق مکش جاروبرقی پرز، مو و گرد و غبار را از مغز فرش خارج می‌کنند.

شستشوی فرش دستباف

عدم رنگ پس دادگی فرش از تبحرات خدمات قالیشویی

رنگ پس دادن، از مهم‌ترین نبایدهای شستشوی خانگی فرش دستباف به شمار رفته است. احتمال رنگ پس دادن فرش دستباف با توجه به درجه کیفی آن بسیار بالا می‌باشد. به همین علت، کارشناسان خدمات قالیشویی به هیچ عنوان شستشوی خانگی این فرش را توصیه نمی‌نمایند.

با این وجود، اگر شما همچنان بر شستشوی خانگی فرش دستباف مصر هستید، از خاصیت رنگ پس دادن آن اطمینان حاصل نمائید. ابتدا یک دستمال سفید رنگِ تمیز را به آب ولرم آغشته کنید. سپس آن را به آرامی روی پرزهای فرش بکشید. در صورت آنکه رنگ دستمال سفید تغییر کرد، از شستشوی خانگی فرش دستباف به شدت پرهیز نمائید.

فرش دستباف را به خدمات قالیشویی بسپارید!

خدمات قالیشویی آذین طی سالیان متمادی توانسته است تجارب کافی در زمینه شستشوی فرش دستباف به دست آورد. کارشناسان قالیشویی ما به خوبی نسبت به نوع مواد شوینده مناسب و بعلاوه، طرز استفاده صحیح از آن‌ها واقف هستند. بنابراین، سپردن فرش دستباف به خدمات قالیشویی آذین ضامن بازگرداندن شکل اولیه آن است.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *