مزایا و معایب شست و شوی فرش در فصل پاییز |

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
120 بازدید

یکی از دلایل شست و شوی فرش در فصل پاییز می تواند امکان برنامه ریزی آسان تر باشد چرا که اکثر مراکز قالی شویی در اوایل فصل بهار بسیار شلوغ هستند و ممکن است نتوانند زمان تحویل مطلوبی را به شما ارائه نمایند.

بسیاری از افراد فصل بهار را بهترین زمان برای شست و شوی فرش های منزل خود می دانند. اما شاید بهتر است که کمی در مورد این دیدگاه تجدید نظر کنیم و به فصل پاییز نیز به عنوان یک گزینه ی مناسب برای انتخاب زمان شست و شوی فرش ها فکر کنیم. یکی از دلایل شست و شوی فرش در فصل پاییز می تواند امکان برنامه ریزی آسان تر باشد چرا که اکثر مراکز قالی شویی در اوایل فصل بهار بسیار شلوغ هستند و ممکن است نتوانند زمان تحویل مطلوبی را به شما ارائه نمایند.

از طرف دیگر امکان تمیز ماندن فرش ها به مدت طولانی تر بیشتر است زیرا به علت سردی هوا ، باران و برف، فرش ها در زمستان تمیز تر باقی می مانند و مواد حساسیت زا را به خود جذب نمی کنند. همچنین در طول زمان گرد و خاک از طریق پنجره ها به خانه وارد نمی شود. اما در کنار این ویژگی های مثبت، نکات منفی نیز در خصوص شست و شوی فرش ها در فصل های پاییز و زمستان وجود دارد. در این ایام به علت رطوبت موجود در هوا امکان خشک شدن سریع فرش ها وجود ندارد و در نتیجه احتمال پوسیدگی فرش ها در اثر رطوبت بالا می رود. در کل می توان گفت شست و شوی فرش در فصل پاییز انتخاب منطقی تری نسبت به فصل زمستان است. با ما همراه باشید تا در ادامه به نکات مختلفی در این زمینه بپردازیم:

شستن فرش در فصل پاییز

آیا شست و شوی فرش در فصل پاییز یا بهار باید انجام گیرد؟

در شست و شوی فرش در فصل پاییز یا زمستان به علت کمبود فضا برای خشک کردن فرش ها، پس از شست و شو آنها را به صورت لوله شده نگهداری می کنند. این کار احتمال پس دادن رنگ را بالا می برد.

اینکه چه زمانی را برای انتخاب شست و شوی فرش در نظر می گیریم تا حدی بستگی به نوع فرش دارد. در واقع تفاوت های بین فرش دستباف و ماشینی در شست و شوی آنها بسیار اهمیت دارد. فرش های ماشینی نسبت به انواع دستباف با چالش های کمتری در زمینه ی شست و شو مواجه هستند. این در حالی است که فرش های دستباف پروسه ی شست و شو و خشک شدن سخت تری را دارا می باشند. از این رو در نیمه ی اول سال امکان آسیب کمتری به فرش های دستباف وجود دارد زیرا فضا و دمای مناسب جهت خشک شدن فرش ها وجود دارد. اگر رطوبت ناشی از شستن فرش به خوبی خشک نشود علاوه بر امکان نفوذ آلودگی به بافت آن، باعث پوسیدگی و خراب شدن فرش نیز می شود.

در شست و شوی فرش در فصل پاییز یا زمستان به علت کمبود فضا برای خشک کردن فرش ها، پس از شست و شو آنها را به صورت لوله شده نگهداری می کنند. این کار احتمال پس دادن رنگ را بالا می برد. اغلب مراکز قالی شویی برای جلوگیری از این مساله فرش ها را بر روی سطوح مناسبی پهن می کنند تا به مرور آب موجود در فرش تخلیه شود، سپس آنها را آویزان نموده و در خشک کن های ویژه ای قرار داده تا بوسیله ی گرما و جریان هوای آزاد رطوبت موجود در فرش به طور کامل از بین برود.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.