مراقب قالیشویی های کلاه بردار باشید! |

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
2 سال قبل
100 بازدید

با گسترش تبلیغات در دنیای اینترنت لازم است که با دید و آگاهی بیشتری نسبت به سپردن فرش های منزل خود به مراکز مختلف عمل کنیم تا گرفتار ترفند های قالی شویی های کلاه بردار نشویم.

در روزهای پایان سال به دلیل حجم بالای کاری قالی شویی ها، عده ای موفق نمی شوند که فرش های منزل خود را جهت شست و شو به مراکز قالی شویی که می شناسند بسپارند، از این رو ممکن است فریب برخی تبلیغات را بخورند و فرش های خود را به مراکز نا معتبر تحویل دهند. این موضوع زمینه را برای کلاه برداری افراد سودجو فراهم می کند و در نتیجه با مراجعه به منزل شما برای بردن فرش ها اقدام می کنند و پس از چند روز به هیچ عنوان پاسخگوی شما نخواهند بود. با ما همراه باشید تا چند مورد از اقدامات قالی شویی های کلاه بردار را مورد بررسی قرار دهیم:

بیشتر بخوانید : چگونه لکه های قالی را پاک کنیم؟

چند مورد از اقدامات قالیشویی های کلاه بردار:

• برخی کلاه برداران با در اختیار داشتن ماشین های وانت و پخش تراکت های تقلبی و انجام تبلیغات به شکل های مختلف، شروع به جمع آوری فرش های مشتریان می کنند. و مردم با خیال راحت و با اتکا به یک فاکتور حاوی نشان شرکت و شماره تلفن درج شده روی آن، در انتظار تحویل فرش های خود باقی می مانند. پس از چند روز مشتری متوجه عدم تحویل به موقع فرش می شود و پیگیری های لازم را در ارتباط با فرش های خود از طریق اتحادیه قالیشویان شروع می کند. این در حالی است که کلاه برداران فرش های آنها را مدت هاست که فروخته اند!

قالیشویی های کلاه بردار

 

توصیه می کنیم برای مواجه نشدن با چنین ترفند هایی موارد زیر را در نظر بگیرید:

– حتما فرش های خود را به قالی شویی های معتبر بسپارید.
– تحت تاثیر هر نوع تبلیغی در سایت های تبلیغاتی یا شبکه های اجتماعی قرار نگیرید.
– پیش از سپردن فرش های خود به قالی شویی ها حتما در مورد آنها تحقیق کنید.
– قبل از امتحان کردن مراکز قالی شویی فرش های ارزشمند و گرانبهای خود را به آنها نسپارید.
– فریب قیمت های پایین مراکز قالی شویی ناشناس را نخورید.
– بد نیست که از اتحادیه ی قالی شویان استعلام بگیرید.

برخی از قالی شویی های کلاه بردار از نام و اعتبار قالی شویی های معتبر استفاده می کنند و با تهیه ی یونیفرم و رسید قالیشویی، اقدام به دزدیدن فرش های شما می کنند.

• برخی دیگر از قالی شویی های کلاه بردار از نام و اعتبار قالی شویی های معتبر استفاده می کنند و با تهیه ی یونیفرم و رسید قالی شویی، اقدام به دزدیدن فرش های شما می کنند. طبق معمول مشتریان بی اطلاع از سرقت فرش هایشان، در انتظار فرش های خود می نشینند. و تصور می کنند که فرش های خود را به یک قالیشویی مطمئن سپرده اند. پس از چند روز با شماره های شرکت مورد نظر تماس حاصل می کنند و نهایتا در کمال ناباوری متوجه کلاه برداری صورت گرفته می شوند. دقت کنید که هنگام سرویس گرفتن از قالی شویی ها حتما اطلاعات لازم را از سایت اصلی قالیشویی معتبر مد نظر خود بردارید و یا از ۱۱۸ شماره ی قالی شویی را بگیرید.

این موارد تنها چند مورد از کلاه برداری افراد شیاد محسوب می شود که متاسفانه در جامعه رخ داده است. با گسترش تبلیغات در دنیای اینترنت لازم است که با دید و آگاهی بیشتری نسبت به سپردن فرش های منزل خود به مراکز مختلف عمل کنیم تا گرفتار ترفند های قالی شویی های کلاه بردار نشویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.