همه چیز درباره ی تفاوت قالیشویی سنتی و مدرن | 44304471

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
1 ماه قبل
321 بازدید

تفاوت قالیشویی سنتی و مدرن از جمله موضوعاتی است که پرسش بسیاری از افراد به حساب می آید.تفاوت قالیشویی سنتی و مدرن از جمله موضوعاتی است که پرسش بسیاری از افراد به حساب می آید. در زمان های گذشته ، با وجود خانه های حیاط دار شست و شوی فرش ها به صورت سنتی و به شکل دستی انجام می شد. با رونق زندگی آپارتمانی، مردم به دلیل کمبود وقت و فضای کافی جهت شستشو به ناچار از خدمات قالیشویی ها استفاده می کنند . نکته مهمی که در ارتباط با شستشوی فرش در قالیشویی ها مد نظر قرار می گیرد این است که این کار از نظر اقتصادی و زمان، بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

 

از این رو افراد برای شست و شوی انواع فرش های منزل خود ازخدمات قالی شویی ها استفاده می کنند. در قالیشویی به شیوه ی سنتی فرش ها بوسیله ی دست و توسط نیروی انسانی شسته می شوند اما در روش مدرن این کار توسط دستگاه های قالیشویی اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک انجام می گردد. برخی از افراد فکر می کنند که ممکن است که فرش هایشان در روش اتوماتیک دچار پارگی یا آسیب گردد به همین دلیل نسبت به روش های سنتی تمایل بیشتری دارند. برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد می کنیم که نسبت به تفاوت های قالیشویی سنتی و مدرن اطلاعات بیشتری کسب نمایید. در ادامه ی این مقاله به تفاوت های قالیشویی مدرن و سنتی، بیشتر اشاره می کنیم.

 

قالیشویی سنتی و مدرن

تفاوت های قالیشویی سنتی و مدرن

با گسترش زندگی آپارتمانی مراکز قالیشویی سنتی و مدرن بسیاری فعالیت خود را آغاز نمودند.
در قالی شویی به شیوه ی سنتی فرش ها به صورت دستی و توسط نیروی انسانی شسته می شوند. این کار دارای معایبی نظیر پارگی فرش در هنگام شستشو و جا به جایی آن در زمان خیس بودن می باشد. همچنین در فصول سرما، فرآیند خشک شدن فرش بسیار طول می کشد. همچنین استفاده از پودرهای شوینده ی نامرغوب، موجب زرد شدن ریشه های فرش می شود. البته برای شست و شوی فرش های خاص و ارزشمند نیاز است که از نیروی کار ماهر و به صورت دستی برای شستن فرش ها استفاده گردد.

در قالیشویی اتوماتیک، شست و شوی فرش ها به وسیله ی دستگاه های تمام اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک صورت می گیرد. مراحل شستن فرش به روش اتوماتیک شامل زدودن خاک موجود در فرش، ثابت نگه داشتن رنگ فرش، لکه بری، شست و شو، گرفتن آب و خشک نمودن آن است.

در شست و شوی نیمه اتوماتیک، از یک ماشین شلاق زن اتوماتیک به همراه یک فرچه استفاده می شود. این کار باعث می شود که شست و شوی نیمه اتوماتیک نسبت به شست و شوی دستی و سنتی، سریع تر انجام شود.

در شست و شوی تمام اتوماتیک، کارگر قالیشویی فقط جا به جایی فرش ها را انجام می دهد. در این روش ابتدا فرش در دستگاه، شسته می شود. در این مرحله فرش در آب و مواد شوینده با فشار بالا کاملاً شسته می شود. سپس مرحله آبگیری انجام شده و هنگامی که آب فرش گرفته شد، آن را به قسمت گرما دهی می برند تا خشک شود. معمولا در قالیشویی های مدرن در زمان خشک شدن، از دستگاه پرزگیر هم استفاده می شود.

برچسب‌ها:, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *