چگونه ریشه فرش را سفید کنیم؟ | قالیشویی آذین |

نوشته شده توسط: تیم تولید محتوا
1 سال قبل
6363 بازدید

 

تلفن : 02144431314
تلفن دوم: 02144304471

اگر نیاز به قالیشویی دارید با قالیشویی آذین تماس بگیرید.نزدیکترین خودرو به سمت شما خواهد آمد.


ریشه فرش همیشه یکی از مهم ترین جاهایی می باشد که اگر تمیز نباشد ، تمیزی فرش اصلا به چشم نخواهد آمد ! برای سفید کردن ریشه فرش ابتدا با دست یا شانه ریشه ها را صاف و مرتب می کنیم تا اگر چیزی لابه لای آن گیر کرده باشد خارج شود.ریشه های فرش به دلیل سفید بودن معمولا زودتر از خود فرش کثیف می شوند.

در ادامه با قالیشویی آذین همراه باشید تا مطالب مهمتری را برای شما ارائه کنیم . همچنین ممکن است گاهی به دلیل شستشوی فرش در منزل و آبکشی نامناسب ریشه ها رنگ زرد به خود بگیرند. در نتیجه بد نیست با روش های سفید کردن ریشه فرش آشنا شویم. با قالی شویی آذین همراه باشید تا در ادامه با روش های سفید کردن ریشه فرش آشنا شویم:

مرتبط : بهترین خدمات قالیشویی در شمال تهران

روش های سفید کردن ریشه فرش:

ریشه فرش

برای سفید کردن ریشه فرش دستبافت نیاز به دقت و وسواس بسیار بیشتری می باشد.

 

• برای سفید کردن ریشه فرش ابتدا با دست یا شانه ریشه ها را صاف و مرتب می کنیم تا اگر چیزی لابه لای آن گیر کرده باشد خارج شود و پروسه شستشو بهتر صورت بگیرد.

• یک روش برای سفید کردن ریشه فرش این است که با مقداری ماده پاک کننده که شامل سفید کننده باشد ریشه ها را شستشو دهیم.

اگر همچنان ریشه ها به میزان کافی تمیز نشدند، از مقداری سرکه سفید استفاده می کنیم و ریشه ها را شستشو می دهیم. بعد از گذشت مدتی ریشه ها را با آب می شوییم و خشک می کنیم. نکته ای که باید حین تهیه شوینده به آن توجه کنیم این است که خاصیت اسیدی کمی داشته باشد.

تماس با قالیشویی 


تلفن : 02144431314
تلفن دوم: 02144304471

اگر نیاز به قالیشویی دارید با قالیشویی آذین تماس بگیرید.نزدیکترین خودرو به سمت شما خواهد آمد.


مرتبط : نکات مهم در انتخاب بهترین قالیشویی در تهران

مرتبط : آیا شستن موکت با شامپو فرش امکان پذیر است؟


• یک روش دیگر برای سفید کردن ریشه فرش این است که در یک ظرف مناسب مقداری آب و مایع ظرفشویی یا شامپو فرش بریزیم و مخلوط کنیم و با استفاده از برس ریشه ها را با محلول گفته شده تمیز کنیم.

• یک راه دیگر برای این کار استفاده از وایتکس می باشد. دقت داشته باشید که در حین استفاده از وایتکس باید بسیار مراقب باشیم که وایتکس به خود فرش آسیبی وارد نکند.

• ترفند دیگری که برای سفید کردن ریشه فرش و کم کردن زردی آن می توان به کار بست این است که ابتدا دو قاشق نمک و دو قاشق سرکه سفید را با نیم لیتر آب مخلوط کنیم و محلول به دست آمده را با استفاده از یک پارچه تمیز روی ریشه ها بکشیم. دقت داشته باشید که هنگام استفاده از این روش زیاده روی نکنید!

• استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین روش دیگری برای انجام این کار است. کافی است محلول حاصل را به آرامی با یک پارچه یا فوم تمیز بر روی ریشه ها بمالیم تا سفید شوند و سپس آن را به درستی آبکشی نماییم تا تمیز و خشک گردد.

 

ریشه فرش

• برای سفید کردن ریشه فرش دستبافت نیاز به دقت و وسواس بسیار بیشتری می باشد. خوب است که در ابتدا در زیر فرش یا دست کم ریشه های آن دستمال ضخیمی پهن کنیم تا در حین شستشو به کف پوش آسیبی وارد نشود. آنگاه به آرامی ریشه ها را مرتب کرده و با استفاده از محلولی که در ادامه ذکر می کنیم اقدام به شستشو ریشه نماییم.

محلول مورد نظر شامل یک پیمانه آمونیاک اسید و هشت پیمانه آب ولرم می باشد که بایستی خوب با یکدیگر ترکیب شوند. توجه داشته باشید که به محلول کف اضافه نکنید. سپس با استفاده از محلول گفته شده با دقت فراوان ریشه ها را به آرامی شستشو دهید به گونه ای که محلول به بافت فرش نفوذ نکند و فقط به ریشه ها زده شود.

با توجه به مطالب فوق خوب است بگوییم که در روش های خانگی ممکن است همچنان مقداری زردی باقی بماند. از این رو سپردن فرش به قالیشویی راه مطمئن تری خواهد بود.


تلفن : 02144431314
تلفن دوم: 02144304471

اگر نیاز به قالیشویی دارید با قالیشویی آذین تماس بگیرید.نزدیکترین خودرو به سمت شما خواهد آمد.


 

برچسب‌ها:, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.