خدمات رفوگری و بازسازی فرش | قالیشویی آذین

رفوی فرش

اشتراک این پست :

چرا رفوگری و بازسازی فرش از اهمیت برخوردار است؟ فرش و یا قالی، از دیرباز تاکنون مورد توجه بسیاری از اهل خانه بوده است. علیرغم آنکه فرش و یا قالی جزء لاینفک فرهنگ مشرق زمین بوده، ولیکن، وجه تمایز و زیبایی آن باعث افزایش استفاده و به کارگیری از شرق به غرب و از شمال تا جنوب شد. حال، می‌توان این عنصر گران و وزین را در خانه بسیاری از ایرانیان مشاهده نمود. در این میان، استفاده افراطی از فرش و یا قالی موجبات ایرادات و عیوب وارده به آن را فراهم آورده است. به همین علت، بسیاری از افراد به دنبال خدمات رفوگری و بازسازی فرش هستند.

به طور کلی، فرش و یا قالی تحت عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدیهی است که فرش به رغم عظمت، قیمت و کیفیت به طور مداوم در معرضِ پا خوردن می‌باشد. بنابراین، چندان شگفت انگیز نیست که فرش و یا قالی پس از سالیان متمادی استفاده مورد بسیاری از صدمات جزئی تا کلی من جمله آتش، بیدزدگی، خوردگی، ضربه، فرسایش، مواد شیمیایی و… قرار بگیرد.

قابل ذکر است که ارزش فرش، قالی و قالیچه به شدت تحت تاثیر نوسانات قیمتی در بازار است. بنا بر علت فوق، خریداری این محصول دیگر چندان امکان پذیر نیست.

رفوگری فرش

خدمات رفوگری و یا بازسازی فرش شامل چه مواردی است؟

به طور عمده، رفو به معنای اصلاح و ترمیم از طریق دوخت پارگی و یا سوراخ ایجاد شده می‌باشد. رفوگران معمولاً طوری محصول بافته شده را رفو خواهند کرد که به آسانی اصلاح آن دیده و مشخص نشود. با این حال، خدمات رفو به تبحر و تجربه فرد رفوگر بستگی دارد. این در حالی است که رفو به میزان صدمات وارده بر محصول بافته شده نیز وابسته است.

در این راستا، عیوب فرش به دو دسته تقسیم بندی می‌شود.

  • عیوب وارده بر فرش حین بافت
    عیوب وارده ناشی از چله کشی، طرح ترنج، غلط بافی و… از جمله این عیوب به شمار می‌روند.
    عیوب وارده بر فرش پس از بافت
    عیوب وارده ناشی از آفتاب خوردگی، بیدخوردگی، پا خوردن، سایش، حرارت، رطوبت و مواد شیمیایی حین حمل، مصرف، پرداخت و شستشو بر فرش از جمله انواع این عیوب به شمار می‌روند.
    حال، رفوگران خدمات قالیشویی طی سالیان متوالی کسب تجربه در این زمینه تخصصی سعی بر آن دارند تا با یافتن محل مورد نیاز نسبت به ترمیم و رفوی آن اقدام نمایند.

قیمت خدمات رفوگری و یا بازسازی فرش چقدر است؟

بسیاری از افراد خدمات رفوگری و بازسازی فرش را نسبت به خریداری این محصول در اولویت قرار می‌دهند. تعرفه هزینه خدمات ترمیم و بازسازی فرش هر اندازه که باشد، نسبت به خریداری یک فرش، قالی و یا قالیچه ارزان‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.

با این حال، قیمت تعرفه خدمات رفوگری و ترمیم فرش به عوامل متعددی بستگی دارد. ممکن است یک تخته فرش از صدمه جزئی برخوردار بوده و تخته‌ای دیگر صدمات کلیِ جدی دیده باشد.
صدمات جزئی و کلی از سوی رفوگران ترمیم خواهد شد. اما، قیمت تعرفه این خدمات معمولاً وابسته به نوع صدمه و زمان ترمیم آن تعیین می‌گردد.

با افتخار به اطلاع رسانیم که اگر در حومه مرزداران زندگی می‌کنید، از خدمات ویژه قالیشویی ما بهره‌برداری کنید. تیم ما از متخصصین حرفه‌ای در زمینه شستشوی قالی تشکیل شده است و با بهره‌گیری از روش‌های مدرن و تجهیزات پیشرفته، می‌توانیم بهترین نتیجه را در تمیزی و بهداشت قالی‌هایتان فراهم کنیم.

خدمات قالیشویی مرزداران به شما امکان می‌دهد تا قالی‌های گرانبهای خود را به دست متخصصان تجربه‌کرده بسپارید و از شادابی و درخشش اصلی آنها بهره‌مند شوید. ما با اهتمام به جزئیات و دقت در هر مرحله از فرآیند شستشو، تضمین می‌کنیم که قالی‌های شما به حالت اولیه خود باز خواهند گشت.

با انتخاب سرویس قالیشویی مرزداران، به راحتی می‌توانید از زیبایی و گرانی قالی‌هایتان لذت ببرید و به خاطر اعتماد به کیفیت خدمات ما، اطمینان کاملی به دست آورید.

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button