از بین بردن لکه لاک از روی فرش، قالیچه، موکت

لکه لاک از روی فرش

اشتراک این پست :

از بین بردن لکه لاک از روی فرش، قالیچه، موکت چگونه انجام می شود؟ : میزان موفقیت از بین بردن لکه لاک، کاملا بستگی به استفاده از روش درست دارد. لاک ناخن از هزاران سال پیش مورد علاقه سلطنت ها بوده است و این علاقه مندی در دنیای امروز بسیار پرطرفدار است، خیلی از بانوان، زمان لازم برای حضور در سالن های خدمات ناخن را ندارند و یا ترجیح می دهند هزینه کمتری را بپردازند.

دنیای دختران خردسال با لاک ها رنگی می شود. اما وقتی لاک بر حسب اتفاق بر روی فرش، قالی و … می ریزد، دیگر محبوب نیست!خونسرد باشید! اقدام عجولانه و بدون آگاهی، از بین بردن لکه لاک را سخت تر و یا غیر ممکن می کند.

نکته مهم: قبل از استفاده از هر روشی باید در مورد نوع فرش خود بدانید! حتما می دانید که ساختار فرش دستباف و ماشینی کاملا با هم متفاوت هستند، از بین بردن لکه لاک در فرش ماشینی که جنس نخ مورد استفاده در آن: اکریلیک، نایلون و… است، کاملا متفاوت از از بین بردن لکه لاک در فرش نفیس دستباف با جنس نخ : پشم طبیعی، ابریشم و… است. برای مثال: استون، اکریلیک را از بین می برد! ممکن است کردن تنها یک حفره باقی بماند!

روش های از بین بردن لکه لاک چیست؟

در نظر داشته باشید که مطمئن ترین روش در از بین بردن لکه لاک: استفاده از خدمات یک مجموعه متخصص است! شاید ضروری به نظر نرسد! اما اگر استفاده از روش های خانگی، منجر به صدمات بیشتر و یا تثبیت لکه لاک شوند، هزینه بیشتر نیاز است، حتی ممکن است لکه لاک کلا از بین نرود!

لکه روی فرش

قالیشویی آذین با ارائه خدمات تخصصی و با کیفیت، در خدمت شما عزیزان ست.

قبل از استفاده از روش های خانگی چند اقدام ساده را انجام دهید.

• آرامش خود را حفظ کنید، و از حرکات دورانی با سرعت بالا به وسیله دستمال پرهیز کنید.
• یک کارت اعتباری قدیمی، قاشق و یا کارد استیل نیاز است.
• دستمال سفید، مقداری آب و یک مسواک آماده کنید.
ابتدا با استفاده از کارت اعتباری، قاشق و یا یک کارد، لاکی را که هنوز به بافت فرش نفوذ نکرده بردارید! (اگر سریع متوجه لکه شدید.) فراموش نکنید که در قسمت کوچکی از فرش روش خود را امتحان کنید!

خیلی مهم: استفاده از وایتکس و استون ممنوع! باعث آسیب رساندن به بافت فرش می شوند.

1. استفاده از تافت مو:
به اندازه 20 بار تافت را بر روی لکه لاک اسپری کنید، سپس بلافاصله 5 بار از الکل استفاده کنید، مسواک را با حرکات دورانی بر روی لکه لاک بکشید و همزمان از آب تمیز هم استفاده کنید تا زمانی که لکه محو شود، این روش را ادامه دهید تا منجر به از بین بردن لکه لاک شود.

2. استفاده از پاک کننده لاک، بدون استون: (حتما بدون استون باشد)پد پاک کننده را 1 دقیقه روی لکه نگه دارید و در همان محدوده لکه لاک از حرکات دورانی استفاده کنید، در نهایت ناحیه آسیب دیده را با آب و دستمال تمیز بشویید.

3. استفاده از پاک کننده شیشه:
به اندازه ایی از پاک کننده شیشه استفاده کنید که تمام لکه لاک را پوشش دهد، سپس با دستمال تمیز و حرکات دورانی (به آرامی) اقدام به از بین بردن لکه لاک بکنید، سپس محل لکه را بشویید.

روش های دیگری مانند : آب اکسیژنه، سرکه و … وجود دارند، اما هیچ ضمانتی در استفاده از روش های خانگی
وجود ندارد!

استفاده از خدمات قالیشویی در از بین بردن لکه قالیشویی آذین، متخصص در از بین بردن لکه لاک است است، انواع نوع فرش را می شناسد و از روش های اصولی استفاده می کند.

اگر در محدوده مرزداران ساکنید، خدمات قالیشویی مرزداران را امتحان کنید. تیم ما با تکنیک‌های نوین و تجهیزات پیشرفته، به تمیزی و نگهداری حرفه‌ای قالی‌ها می‌پردازد. قالیشویی مرزداران با تعهد به کیفیت، به راحتی می‌توانید از زیبایی و براقیت قالی‌های خود لذت ببرید و به ماندگاری ارزششان اطمینان حاصل کنید.

 

اشتراک در خبرنامه

آخرین مقالات را در ایمیل خود داشته باشید!

آخرین مطالب آموزشی

Call Now Button